המחזור שלי

המחזור הראשון שלי

מערכת קוטקס
26 Apr, 2020
2 דקה
נערה נשענת על קיר ומסתכלת כלפי מעלה

בואי נודה באמת, הפעם הראשונה שקיבלת מחזור הייתה מלחיצה ולא מרגשת כמו שחשבת. אבל אין מה לעשות, זהו סוג של טקס מעבר בחיי כל נערה - את הופכת לאישה וזה משהו שכיף להתגאות בו!

מה זה מחזור?

מחזור הוא בעצם כמות דם שיוצאת לך מהנרתיק. הוא נמשך כמה ימים ומופיע בערך כל 28 ימים. לחלק מהנשים יש מחזור של 10 ימים ויש אחרות שיש להן דימום של יומיים בלבד! הלוואי על כולנו…

למה דווקא לנו ?

התשובה פשוטה. כאישה, הגוף שלך מיועד בין השאר ללדת תינוקות. עצם העובדה שקיבלת מחזור מסמנת שהגוף שלך בשל להיכנס להריון ועכשיו הביציות שנמצאות בשחלות יכולות להתחיל להתבשל. נכון זה אמנם המחשבה רחוקה ממך שנות אור, אבל הגוף שלך לא יודע את זה... חשוב שתדעי, הביציות לא מבשילות כולן בבת אחת! הן מבשילות ביצית אחת בכל מחזור, עד שכל הביציות נגמרות. איזה מזל שיש לך אלפי ביציות!

הפעם הראשונה...

לא, עדיין לא זאת. אנחנו מדברות על המחזור הראשון, הרגע הזה שבו את הופכת לאישה. יש כאלה שמתרגשות מהמעמד ויש כאלה שמרגישות חסרות ביטחון, אבל ברגע שיהיה לך את כל המידע אנחנו מבטיחות לך שזה יהיה קטן עלייך!

איך תדעי שהמחזור בדרך?

הגיל הממוצע לקבלת מחזור הוא 13 והוא יכול להופיע החל מגיל 9 ואפילו אחרי גיל 18. לכל אחת יש גוף שונה, אין כאן תחרות, המחזור יתחיל כשהגוף שלך יהיה מוכן לו. לפני שמופיע המחזור, הגוף שלנו עובר כל מני שינויים במסגרת גיל ההתבגרות: כאבי ביוץ, הפרשות חומות, החזה גדל, שיער מתחיל להופיע בכל מני מקומות, ושלא נתחיל לדבר על החצ'קונים... (אלא אם כן יש לך גנים סופר טובים והתברכת בעור חלק). אם כל זה לא מספיק, אז המחזור מביא איתו עוד כמה תופעות כמו תשוקה בלתי נשלטת לאוכל (שוקולדים בעיקר), כאבים בחזה, והתכווצויות. לאט-לאט תכירי את הגוף שלך ותלמדי להתמודד עם הכל, ואפילו בקלילות.

אז איך אפשר להכין את עצמנו לרגע הזה?!

קבלת המחזור הראשון לא חייבת להיות דרמה גדולה – היא צריכה להיות חגיגה! ועדיף שיהיו לך כמה דברים בהישג יד שיעזרו לך לעבור את זה

  • מוצרי היגיינה נשיים כמו טמפונים, תחבושות, ותחתוניות. אנחנו ממליצים על ה- Kotex® Designer Ultra Young Pads להתחלה (כדאי שיהיו בתיק בית-ספר)
  • פאוץ' קטן לשים בו את התחבושות
  • בקבוק מים חמים או משככי כאבים אחרים

ואם את עדיין קצת לחוצה, תדעי שאת תמיד יכולה להתייעץ עם אמא, עם חברה טובה שכבר עברה את זה וכמובן שגם איתנו 😊 קוטקס כאן בשבילך לכל מצב ושלב. *המידע המופיע כאן אינו מהווה המלצה רפואית או המלצה לנקיטת הליך רפואי. אנחנו ממליצים לך להתייעץ תמיד עם רופא/ה כשאת לא בטוחה או לפני החלטות של אמצעי מניעה או שינויים במחזור החודשי

מידע זה אינו מהווה תחליף לייעוץ מקצועי או רפואי, יש להשתמש במידע באתר כמדריך בלבד.